MAMO, TATO ZAPISZ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA

Rodzice, których dzieci jeszcze nie uczęszczały do przedszkoli, będą mogli składać wnioski drogą elektroniczną.  Taka forma naboru ułatwia rodzicom proces rejestracji, bowiem można zapisać dziecko do przedszkola o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Rodzice wskazują we wniosku placówkę, która najbardziej im odpowiada oraz najlepiej dwie kolejne, na wypadek gdyby dziecko nie dostało się do pierwszego, wskazanego przedszkola.

9 marca o godz. 9.00 rusza w Raciborzu elektroniczny nabór do przedszkoli . W tym terminie  zostanie uruchomiona strona www.raciborz.przedszkola.vnabor.pl na której  rodzice będą mogli  dokonać rejestracji.  Jeśli ktoś wolałby wniosek wypełnić w sposób tradycyjny, również może to uczynić. W każdym przedszkolu znajdują się wydrukowane wnioski, które będzie  można wypełniać  na miejscu.

Gdyby  rodzic z powodu sytuacji losowych nie zdążył dokonać elektronicznej rejestracji, może liczyć na nabór uzupełniający, który rozpocznie się na przełomie końca kwietnia i początku maja.

Nabór elektroniczny potrwa ostatecznie do 23 marca, natomiast 9 kwietnia zostanie opublikowana lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkoli. Następnie po pisemnym potwierdzeniu w placówce przez rodziców woli uczęszczania dziecka do 21 kwietnia zostanie opublikowana lista przyjętych wychowanków do przedszkoli.